#31 2008-07-18 23:07:14

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Małe negocjacje :)

Odwołując się do pierwszej myśli - śmiem twierdzić wręcz przeciwnie. To, że ktoś nie chce używać TS'a wcale nie oznacza, że nigdy z niego nie korzystał. Musisz wziąć pod uwagę, że niektórym wcale nie zależy na przymusowym poznawaniu ludzi, czy tym bardziej prowadzeniu z nimi rozmów. Nie chodzi tutaj tylko o pogaduszki typowe dla rozgrywki - z czasem i tak i tak zejdzie na tematy poboczne, a nie każdy musi koniecznie chcieć wszystko o wszystkich i wszystkim wiedzieć. Osobiście wcale mnie nie interesuje jaki głos mają Yria, czy Harin - dla mnie to Yria i Harin. Nie ma znaczenia czy Yria to przebrany facet, doskonale odgrywający kobietę, być może Harin to 15 letnia nastka, a ja jestem ośmioletnią dziewczynką (wszystko przypuszczenia). Porównać to można z przesyłaniem sobie fotek na forach z własnym wyglądem. Niektórych naprawdę nie interesuje jak ktoś wygląda i tym bardziej nie chcą pokazywać siebie (niekoniecznie z powodu powierzchowności). Żeby nie było - osobiście nie mam nic przeciwko programom typu Skype, czy wspomniany TS (nie licząc kilku uprzedzeń, ale to mniejsza sprawa), ale... No właśnie, ale.
Chcesz nam narzucić, abyśmy praktycznie od razu zaczęli rozmawiać z obcymi ludźmi jakbyśmy ich dobrze znali. Rozumiem, że kontakty interludzkie stanowią ważną część codziennego życia, ale weź pod uwagę, że nigdy nie pochodzą z niczego. Ale czy koniecznie chcesz rozmawiać z obcą ci osobą, jeżeli sytuacja tego wymaga? Jestem przekonany, że nie. Popatrz na to z punktu widzenia innych - wuy jesteście zgraną ekipą, która już dużo czasu spędziła razem. Znacie się - jest ok. Ale jednocześnie podstawą społeczeństwa jest poszanowanie woli innych jednostek. Jeżeli ktoś nie zamierza wcale nawiązywać kontaktu słownego, to winniście (oczywiście nie musicie) to uszanować i zostawić go w spokoju.
Wracając do tematu:

Teraz się zastanawiam co mamy do negocjacji? Ja postawiłem jeden warunek tylko jeden no i tak z niego pewnie będę musiał zrezygnować, bo w końcu wy w większości mówicie kategoryczne nie. A dalej? No co możecie mi w zamian zaproponować? Zrezygnuje z TSa a w zamian nie dacie nam nic

Tutaj się nie zgadzam. To Ty przyszedłeś na nasze forum i postawiłeś warunek. Nie oznacza to, że większość musi go przyjąć. Dla 99% jesteście osobami obcymi, co wiąże się z brakiem zaufania. Nie powierzyłbym Tobie losów mojej postaci, tymbardziej innym osobom z Twojej gildii z jednego prostego powodu - nie znam Cię. Pojawiłeś się pierwszego dnia i złożyłeś ciekawą propozycję (przyznaję,że gdyby odemnie zależało odrzuciłbym ją z miejsca, ale jestem tutaj tylko gościem, więc mogę najwyżej doradzać i wyrażać swoją opinię) jednak podałeś też swoje warunki, które miałyby zostać spełnione. Teraz jesteś u Nas, więc powinieneś podporzątkować się Naszym regułom. Wymieniłeś swoje postulaty, my wymieniliśmy swoje. Jak widać większość w jakiś sposób koliduje ze sobą i raczej nie dojdzie do rozstrzygnięcia w sposób, który satysfakcjonowałby obie zainteresowane strony.
W takim wypadku proponuję cztery rozwiązania, być może Ostrza na nie przystaną, być może nie.
1) Zrezygnujesz ze swoich postulatów, przynajmniej na pewien czas. Jeżeli ktoś zapragnie przetestować TS'a i spodoba mu się - wtedy będzie z niego korzystał. Resztę pozostaw sobie.
2) Postarasz się przekonać nas, że TS to rzeczywiście przydatna rzecz. Weź jednak pod uwagę, że będzie to iście syzyfowa praca. Jednak w moich oczach, to Tobie zależy na zrealizowaniu pomysłu, większość jest ku temu obojętna, bądź przeciwna. Osobiście wcale nie uważam za konieczne korzystanie z takich programów. Względem przytoczonego przez Ciebie przykładu - zdrada jest wszechobecna, a jeżeli ktoś będzie chciał snuc niecne plany za Twoimi plecami, to i tak będzie to robił. TS nie jest jedyną formą komunikacji, zapewniam Cię, że nawet się nie zorientujesz, kiedy wszystko się rozegra.
3) Przyjmiesz do gildii tylko tych, którzy zamierzają korzystać z TS. Tym sposobem jednak zniechęcisz do siebie innych, co raczej nie wpłynie pozytywnie na stosunki (jak zapewne wiesz większość tutaj obecnych już się w pewnym stopniu zzyła i raczej nie będzie chciała rozstawać się ze swoimi towarzyszami na rzecz "jakiejśtam gildii" [wybacz, ale dla większości zapewne jesteście właśnie jakąśtam gildią])
4) Wycofasz swoją propozycję, zabierając ze sobą tych, którzy są zainteresowani ta inicjatywą. Analogiczna sytuacja jak w podpunkcie 3)
Jak widać żadne z rozwiązań nie jest dobre, ale czegóż można się spodziewać? Nie można nikogo zmusić, aby korzystał z tego czy owego - mogę wręcz stwierdzić, że jest to wykroczenie. Jeżeli zachce - chwała mu za to, ale czy naprawdę warto kogoś z miejsca skreślać? Moim zdaniem nie. Znaczna cześć ludzi obchodzi się bez TS'a i nie odczuwa potrzeby korzystania z niego. Jeżeli Wy chcecie - wasze wola.
Swoją drogą - gdzie wyczytałeś o NIE dla forum? Z tego co ja widzę to niektórzy mówią, że nie uczestniczyli by w życiu takiego forum, ale nie mówią, że go nie chcą... Podobnie jak z TS'em - obecność na forum jest przywilejem, ale nie oznacza to, że każdy chce z tego przywileju korzystać. W Waszym regulaminie nie ma miejsca na swobodę - to mi się bardzo nie podoba. Narzucacie tylko swoje wymogi i to samo chcesz narzucić tutaj, a na znak sprzeciwu wyciągasz własne wnioski. Rozumiem, że w sytuacji,kiedy ktoś przychodzi do Was, wtedy ma podporządkować się Waszej woli, ale tym razem tak nie jest. Ty przyszedłeś tutaj. To, że Ostrza nie posiadają własnego regulaminu nie oznacza, że musza przyjąć Wasz. Powtarzam po raz nty - jesteś gościem, nie powinieneś zaraz wymagać. Jeżeli się nie mylę, to przyłączyłeś się dzisiaj bądź wczoraj. Naprawdę uważasz, że jako nowy użytkownik od razu masz prawo czegoś wymagać?
Powiem tak - naprawdę mnie nie obchodzi co zrobią Ostrza, nie mam prawa narzucac im swojej woli. Skoro jednak część nie akceptuje warunków znaczy to, że nie podobają im się one i tych osób nie mozna w żaden sposób zmusić, nagiąć do swojej woli. Nieważne czy chodzi tutaj o korzystanie z TS'a czy pożyczenie kasy...

Offline

 

#32 2008-07-18 23:20:36

Gepard

Dark Sentinels

5242170
Call me!
Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 15

Re: Małe negocjacje :)

Czy  ja pisałem, że do czegoś was zmuszę? NIE. Naprawdę zaczyna mnie to irytować. Tak owszem może Ciebie szanują, bo w kółko gada tylko kilka osób... a ja nie mam czasu na grę i pisanie, na TSie gadam ze swoimi i tak już pozostanie. Nigdy nie zależało mi na szacunku tylko na dobrej i uczciwej grze.
Miały być negocjacje a wyszło pffffffff, szczerze to bez łaski myślałem że wam pomysł przypadnie do gustu skoro tylko TY grasz w jakiejś gildii (jako osoba z ostrzy) reszta gra na wlasna rękę.
Sprawe postawie jasno bo inaczej sie nie dogadamy, nie mam zamiaru iść wam tak bardzo na rękę, że będę tworzył ostrza, gildia na 80% będzie miała inną nazwę jedyne czego od was chciałem to wsparcia przy wykonywaniu ostatniego questa ale widzę jednak że sie nie dogadamy.
Przykro bo byłem pełen nadziei na jakiś sensowny koniec tego tematu.

Offline

 

#33 2008-07-18 23:24:23

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Małe negocjacje :)

Gepard napisał:

Miały być negocjacje a wyszło pffffffff, szczerze to bez łaski myślałem że wam pomysł przypadnie do gustu skoro tylko TY grasz w jakiejś gildii (jako osoba z ostrzy) reszta gra na wlasna rękę.

Mała korekta - ja nie gram w żadnej gildii, wyjątkiem jest tylko i wyłącznie Cabal Online. Skoro mówisz, że jestem członkiem Ostrzy wnioskuję, że wcale nie zapoznałes się z sytuacją.
Jednocześnie wybacz, jeżeli w jakiś sposób Cię uraziłem, nie było to moim zamiarem.

Offline

 

#34 2008-07-18 23:31:56

Harin

Ostrza 1410

1350056
Call me!
Skąd: Dęblin
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 201

Re: Małe negocjacje :)

Chwila panie Gepardzie ja tematu nie skończyłem... chciałeś nas wykorzystać do questa tak? NAS OSTRZY?! To ci się panie Gepardzie nie udało. Właśnie widzę, że ci na szacunku nie zależy bo w moich oczach jesteś nikim. Czas budować szacunek bo będą tobą pomiatać i wycierać tobą podłogi jak ścierką, żeby brzydko nie pisać. Gildia i nazwa  HA! to się ustala jak wszyscy się zgodzą na inne "warunki". Jeszcze raz ci mówię, że nas nie wykorzystasz. Tym postem straciłeś w moich oczach wszystko co tam jeszcze było... a jak napisał Ashe jesteś gościem i troche kultury dla gospodarza bo możesz przez przypadek dostać kopa w tyłek...
Harin


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Offline

 

#35 2008-07-18 23:50:50

Gepard

Dark Sentinels

5242170
Call me!
Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 15

Re: Małe negocjacje :)

Ashe napisał:

Gepard napisał:

Miały być negocjacje a wyszło pffffffff, szczerze to bez łaski myślałem że wam pomysł przypadnie do gustu skoro tylko TY grasz w jakiejś gildii (jako osoba z ostrzy) reszta gra na wlasna rękę.

Mała korekta - ja nie gram w żadnej gildii, wyjątkiem jest tylko i wyłącznie Cabal Online. Skoro mówisz, że jestem członkiem Ostrzy wnioskuję, że wcale nie zapoznałes się z sytuacją.
Jednocześnie wybacz, jeżeli w jakiś sposób Cię uraziłem, nie było to moim zamiarem.

Wypowiedź była kierowana do Harina, wybacz za nieporozumienie.

Co do twojej poprzedniej wypowiedzi powiem tak.
Wbrew pozorom w gildi jest dostatecznie duży luz żeby czuć się swobodnie.
PAtrz na twojego post i przeczytaj go uważnie jeszcze raz. Przyszedłem z propozycją grzecznościowo na Wasze forum dlatego, że pomysł wyszedł właściwie w czasie miłej rozmowy z Yrią, kto to wymyślił hmmmmm szczerze nie pamiętam ale pomysł wydawał się dobry my potrzebowaliśmy paru ludzi a wy zrobionych questów i kasy. A ponieważ nie lubię stać w miejscu to wpadłem do was na forum z tą propozycją a mogłem to opisać an własnym forum... ale pomyślałem, że nie będę was gonił po innych forach. Wybacz jeżeli czuje sie zbyt swobodnie ale nie mam zamiaru krępować się przed kimkolwiek, moja bezpośredniość wynika raczej z mojej pracy ale z charakteru raczej jestem bardziej ostrożny i rozumie wasze obawy, sam kilka razy wchodziłem na TSa innych gildi i wiem jakie są początki.
Co do twojego opisu TSa to sie nie zgadzam! traktujecie swój głos jako coś dziwnego, a (wybacz Harin jeśli cie urażę ale nie mam innego przykładu w tym momencie) np. Harin niby nie gada przez TSa ale też pociska kawały rozmawia o życiu i o tematach nie związanych z grą, co więcej każdy to może przeczytać, co to za różnica porozmawiać przez mic czy napisać coś na klawiaturze?
Nie zapominajcie, że często potraficie pogadać twarzą w twarz z kimś nieznajomym np. na przystanku lub w poczekalni to jest ludzkie i normalne, ale żeby uruchomić TSa którego w każdej chwili można wyłączyc to już nie bardzo.
Nie napisałem też że nikt nie próbował TSa, napisałem że większość go nie próbowała i nie wie co traci.
Wasza nadinterpretacja faktów jest dobijająca. Po raz kolejny powtarzam, że nie chce nikogo do tego zmuszać, wysunąłem tylko propozycje z której byłem bardzo zadowolonym ale teraz to już po mnie spływa, nie dlatego że odmawiacie ale dlatego, że nie potraficie niczego w zamian zaoferować już pisałem wcześniej, że z TSa mogę zrezygnować ale wy tez z czegoś powinniście zrezygnować.
Nie lubię zwrotów, że dajecie siebie bo My z pustymi rękami do was nie wyszliśmy byliśmy w stanie zasponsorować całą gildię a jak wiadomo w tej grze to nie mało kasy, wykonać wszystkie questy (wy macie nam pomóc ubić tego bossa), w przyszłości moglibyście forum do nas wrzucić, ale to już wszystko od was zależy.

EDIT!
Harin człowieku wybacz mi o wielki.
Szacunek to mam w życiu prawdziwym, w grze zależy mi na dobrej zabawie i ciekawych znajomych (oj a już nie jeden zlot przeżyłem i nie słyszałem żeby ktoś narzekał).
Wybacz skoro poczułeś się wykorzystany! Bo w końcu wy nam pomożecie w jednym queście a my damy 2 miliony kasy i pozostałe 4 questy, no nie wspominając o około 10 naszych graczach, nawet już pisałem że od swojej nazwy możemy odstąpić, od swojego forum, od tsa też już odstąpić mogę ale tobie ciągle mało? Co mam zrobić? Przelew bankowy? Teraz to ja czuje sie urażony bo nigdy nie sądziłem, że ktoś mnie o wyzysk posądzi.

Ostatnio edytowany przez Gepard (2008-07-18 23:57:00)

Offline

 

#36 2008-07-18 23:59:09

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Małe negocjacje :)

Drogi kolego, skoro nie trafię do Ciebie w sposób "na około", powiem to wprost. Nie każdy musi mieć ochotę z Toba rozmawiac, ja np. nie mam. Nie mów mi tutaj o traktowaniu głosu jak czegoś dziwnego, tym bardziej nie dziw sie, że nie mam zamiaru otwierać do Ciebie ust.
Wstrzymuje się w tym momencie od dyskusji, zabierać głosu więcej nie będę.

Offline

 

#37 2008-07-19 00:03:21

Harin

Ostrza 1410

1350056
Call me!
Skąd: Dęblin
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 201

Re: Małe negocjacje :)

Ehh... Panie Gepardzie nie komentuję bo jeszcze powiem coś czego później będę żałował, więc - Do zobaczenia, usłyszenia lub Żegnaj. A ja na szacunek pracuję wszędzie i w grze i w życiu. Taki malutki komentarz.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Offline

 

#38 2008-07-19 00:21:27

Gepard

Dark Sentinels

5242170
Call me!
Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 15

Re: Małe negocjacje :)

Czemu Ty ciągle o rozmowach głosowych powiedziałem ze z tego możemy zrezygnować.
Ehmmm w tym momencie ogłaszam że Dark Sentinels nie ma już wymogów
Jednocześnie chce zakończyć ten lincz i przyznać się bez bicia do mojej winy, że chciałem dobrze dla was a wy myślicie że chcę was wykorzystać, że czuje się swobodnie, że mamy więcej zakazów a jednak czujemy się bardziej wolni niż tutaj.
Naprawdę czuje sie teraz podle, zostałem zmieszany z całym złem tego świata dlatego że starałem sie pomóc naszym gildiom na wzajem.

Szkoda że tylko potraficie sie odcinać od komentarzy, ciągle wypominacie mi tego TSa, no i oskarżacie mnie o próbę wyzysku, co nie ma żadnego potwierdzenia w moich słowach.

Na zakończenie proszę o cytat kiedy moja oferta stała sie jawnym wyzyskiem, i jakieś dobre podsumowanie, bo ja zrezygnowałem z wszystkiego a wy sie chyba dumą unosicie albo zamiast racjonalnie rozważyć nową propozycje którą dałem chyba na drugiej stornie (juz bez TSa) to nie robicie nic innego jak ciągniecie mnie za słówka i co chwile słysze jaki to jestem zły.

PS. Asertywność to zaleta... do pewnego stopnia.

Ostatnio edytowany przez Gepard (2008-07-19 00:23:15)

Offline

 

#39 2008-07-19 00:37:14

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Małe negocjacje :)

Moje postanowienie w tej sprawie można przeczytać w dziale Karczma...
Stosowny link poniżej
http://www.ostrza1410.pun.pl/viewtopic.php?id=91

Offline

 

#40 2008-07-19 01:40:45

patelnia

Ostrza 1410

1565586
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 271

Re: Małe negocjacje :)

Mi tam Teamspeak wisi i powiewa, dla mnie to małe piwo, mogę przez niego rozmawiać. Ale, ups, nie gram w Rohana!

Poza tym, opanujcie się, naprawdę, bo straszny chaos się tu zrobił, a chyba nie ma jakiegoś wielkiego powodu do kłótni w tej kwestii. Najlepiej by było gdyby głos w tej sprawie zabrały osoby, które w Rohana faktycznie grają. Mi to jest naprawdę wszystko jedno, czy Ostrza będą też miały swój "oddział' na Rohanie, zawsze to poszerza nasze horyzonty, a poza tym umila czas czekania na Two Worlds 2

Peace!


http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/patelniak.png

Offline

 

#41 2008-07-19 03:42:54

Yria

Ostrza 1410

Skąd: z...lasu
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 264

Re: Małe negocjacje :)

Ashe napisał:

Drogi kolego, skoro nie trafię do Ciebie w sposób "na około", powiem to wprost. Nie każdy musi mieć ochotę z Toba rozmawiac, ja np. nie mam. Nie mów mi tutaj o traktowaniu głosu jak czegoś dziwnego, tym bardziej nie dziw sie, że nie mam zamiaru otwierać do Ciebie ust.
Wstrzymuje się w tym momencie od dyskusji, zabierać głosu więcej nie będę.

Mnie zamurowało..i wbiło w fotel....Ashe...eh...
Już nic z tego nie rozumiem....
Nie no naprawdę sorrki...Ashe  ale  to  jest jakieś chore...
A może studiujesz psychologię i robisz sobie testy na ludzką wytrzymałość emocjonalną..tak zgadłam...?



Do Geparda:
Gepardzie,  oficjalnie.tu na forum przepraszam Cię...wybacz proszę, to całe niepotrzebne zamieszanie....



Patelnia dzięki za ten głos rozsądku

Ostatnio edytowany przez Yria (2008-07-19 04:05:40)


http://img4.imageshack.us/img4/166/podpisi.jpg

Offline

 

#42 2008-07-19 09:39:20

Harin

Ostrza 1410

1350056
Call me!
Skąd: Dęblin
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 201

Re: Małe negocjacje :)

Yria poniżasz się i przepraszasz Geparda? Ja go nie przepraszam żeby było jasne bo odczułem, że piszesz to w imieniu wszystkich, a ja sie odbijam od tego. Harin


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Offline

 

#43 2008-07-19 13:49:14

Darknight112

Ostrza 1410

6687302
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 90

Re: Małe negocjacje :)

Nie róbcie cyrków.Moim skromnym zdaniem powinniśmy się połączyć ponieważ umili to nam grę w rohana.Moje warunki są takie:
-Nie ma TS
-W nazwie gildii będą Ostrza.Nie interesuje mnie czy będą dzielić nazwę z Dark Sentinels.
Reszta mi wisi,czekam na waszą decyzje jeżeli sie zgodzicie to ja też jestem za.

Ostatnio edytowany przez Darknight112 (2008-07-19 13:49:48)

Offline

 

#44 2008-07-19 15:41:42

Yria

Ostrza 1410

Skąd: z...lasu
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 264

Re: Małe negocjacje :)

Dark, o i to jest wypowiedź jakiej oczekiwałam, - konkretna i bez histerii..

( Harin..... proszę Cię zamilknij już )


http://img4.imageshack.us/img4/166/podpisi.jpg

Offline

 

#45 2008-07-19 17:11:42

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Małe negocjacje :)

Yria napisał:

Mnie zamurowało..i wbiło w fotel....Ashe...eh...
Już nic z tego nie rozumiem....
Nie no naprawdę sorrki...Ashe  ale  to  jest jakieś chore...
A może studiujesz psychologię i robisz sobie testy na ludzką wytrzymałość emocjonalną..tak zgadłam...?

Owszem, studiuję od tego roku psychologię na APSie jakby kogoś to strasznie fascynowało. Wytrzymałośc? Hm, chyba swoją. Tak czy siak złożyłem już prośbę do Patelni o usunięcie konta, więc więcej prób nie będzie Zakładam żejednak Patelnia zrobi o co go prosiłem, więc to mój ostatni post na tym forum.
Ach, byłbym zapomniał - w Rohana gram (cud się stał i działa), nick jak poprzednio (to tak jakby kogoś interesowało), ale raczej nie nastawiajcie się na wspólne rozgrywki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora