#1 2008-08-10 12:32:55

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Ostrzeżenie

Pragnę Was ostrzec przed nowym programem hakerskim, którego nazwy jednak nie znam. Program ten potrafi wykorzystać stronę pomocy danej gry mmo do tzw. odzyskiwania hasła. Jedyne co jest potrzebne do takiego działania to nazwa postaci w grze. Nie wiem, czy takie działania dotarły już do gry Rohan, jednak mimo wszystko pragnę was ostrzec. Sam padłem ofiarą takich działań na Cabalu tracąc nie tylko dobytek, ale i renomę na którą pracowałem przez długi czas.
Niestety nie wiem, jak zapobiegać taki działaniom. Jeżeli pojawi się jakaś solucja - postaram się nią z wami podzielić. Do tego czasu sugeruję zachowanie ostrożności.

Offline

 

#2 2008-08-10 21:35:01

Gepard

Dark Sentinels

5242170
Call me!
Zarejestrowany: 2008-07-16
Posty: 15

Re: Ostrzeżenie

postaci w grze? a nie chodzi bardziej o login do gry? bo z loginu to słyszałem... bo zpostaci to raczej cięzko... no ale nie wiem... mozesz opowiedziec cos wiecej? on sie podaje za ciebei czy jak?

Offline

 

#3 2008-08-20 12:11:35

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Ostrzeżenie

Tłumaczę więc.
Cała zabawa polega na oszukaniu supportu gry, czyli np sekcji przywracania hasła. Pozwala to obejść jakimś cudem (podejrzewam, że bot lub inny śmieć na stronie głównej, podający się za docelowego hosta, przez co niewykrywalny dla normalnego gracza) koniecznosc wprowadzania tzw. sekretnych pytań. Po sprawdzeniu sprawy zauważyłem (i sprawdziłem na sobie - działa), że cała sprawa sprowadza się do wpisania kilku komend i wysłania na adres hacka na stronie. Dzięki temu w przeciągu tygodnia (zwyczajowy czas oczekiwania na mail zwrotny z supportu) otrzymujemy wszystko, co jest nam potrzebne - czyli login i hasło. Teraz wystarczy już tylko wejść na dane konto i zabrać wszystko co nas interesuje.
O ile się nie mylę to ostatnia aktualizacja GG rozwiązała ten problem. Przynajmniej w sprawie Cabala, gdzie sprawa została zgłoszona do GM i szybko rozwiązana. Co do Rohana lub innych MMO - nie wiem, nie interesuje się tym. Niemniej jednak mam nadzieję, że nikt z Was nigdy nie padnie ofiarą tego typu programów.
Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora