#1 2008-06-21 17:40:44

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Role playing

Czyli odgrywanie ról w świecie Rohana.
Składam taką oto propozycję: każdy obiera sobie swoją własną rolę i w świecei Rohan tylko ją odgrywa. Oczywiście może istnieć możliwość zmiany roli, ale tylko pod wpływem jakiegoś wydarzenia.
Odgrywanie danej roli wiązałoby się z konkretnymi zachowaniami i doborem słów. Szlachetny elf nie będzie klął i czcił mrocznych bogów, natomiast nikczemu rycerz cieni będzie drwił z każdego prawego uczynku. Dobry paladyn będzie niósł pomoc z czystego serca, czarny strażnik nie zrobi nic bez odpowiedniej motywacji. Każda dobra postać będzie starała się nawrócić złego na właściwą drogę, słudzy mroku będą zaś kusić wyznawców światła do wstąpienia na drogę zła i występku. W drużynie postaci dobre będą potrafiły ze sobą zgranie współpracować, natomiast drużyna postaci złych będzie opierała się na indywidualistach, którzy liczą bardziej na zysk, niż przygodę u boku "zbędnych towarzyszy".
Bohater dobry będzie zawsze dążył do załatwienia sprawy za pomocą stosownych argumentów słownych, natomiast porywczy czarny charakter będzie uznawał tylko rozwiązania siłowe, bądź rozegranie rozmowy po swojej myśli aby osiągnąć swoje cele.
Oczywiście to tylko kilka przykładów możliwych poczynań. Odgrywanie ról sprawdzałem już z Harinem i muszę przyznać, że była to wyśmienita zabawa bardzo urozmaicająca rozgrywkę.

Więc czekam na opinie - popieracie pomysł, czy chcecie tylko grać w Rohan, nie kierując się żadnym wzorcem postępowania postaci?

Offline

 

#2 2008-06-21 17:47:06

Harin

Ostrza 1410

1350056
Call me!
Skąd: Dęblin
Zarejestrowany: 2008-05-04
Posty: 201

Re: Role playing

Niech światło rozświetli twoją ciemną duszę Radevanie. Mam nadzieję, że kiedyś nawrócisz się ze złej drogi ku ciemności na drogę światła, sprawiedliwości i poszanowania tego czym obdarowała nas natura. Ten post był pierwszym krokiem ku prawej stronie, dlatego też zgadzam się z tobą tylko i wyłącznie by zabawa na grze Rohan niosła naukę o dobroci. Będę starał się nawrócić was na drogę sprawiedliwych Elfich wybrańców - Obrońców natury.

                                          NIECH ŚWIATŁOŚĆ ROZŚWIETLA WASZE DUSZE

Edit@

A teraz tak bez Rohana. Tak Ashe ma racje, powinniśmy się utożsamić z postaciami którymi gramy. Jak napisał Ashe (co jest w 100% prawdą) gra staje się ciekawsza. Mogę z własnego doświadczenia napisać rasach i ich charakterach według mnie.

- Elf - Dobry Charakter zawsze trzyma się blisko drzew nie lubi tłocznych i głośnych miast
- Człowiek - Charakter Neutralny - Czyli może być zły jak i dobry, zależy od "właściciela" postaci
- Mroczny Elf - No to chyba wiecie
- Dhan - Mroczny zabójca który nie boi się niczego, Bezwzględny i ostrożny zawsze próbuje dopiąć swego
- Dekan- ----------------------------------------------------------------------------------

Ashe popraw mnie jeśli coś źle napisałem

Ostatnio edytowany przez Harin (2008-06-21 19:28:12)


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Offline

 

#3 2008-06-21 17:56:23

ASHERIX

Ostrza 1410

Skąd: KURPIE/Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 256
WWW

Re: Role playing

Jak juz uda mi sie zagrac w końcu to mi sie pomysł Ashego jak najbardziej podoba.

Offline

 

#4 2008-06-21 21:42:46

Ashe

Radavent

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 379

Re: Role playing

Harinie, po pierwsze mój nick odmienia się Radavent'a jak już
Po drugie:
Charakter jest kwestią względną. Sam mogę przytoczyc przykłady elfów, które miały charakter Chaotyczny Zły, tymczasem nawrócony Czarny Rycerz może mieć nawet Praworządny Dobry. Jeżeli już mamy układać klasowo to może zamiast rasowo skoncentrujmy się na profesji. Zaproponuję więc mój podział, oczywiście jest to kwestia względna i nie trzeba się jej trzymać

- szlachetny Paladyn: charakter Dobry bądź Praworządny Dobry; zawsze chętny do pomocy i wszelkich przygód w towarzystwie swoich kompanów; zawsze kulturalny i religijny, stara się nieść chwałę swojego boga i nawracać niewiernych
- neutralny Wojownik: charakter Neutralny, Chaotyczny Neutralny bądź Praworządny Neutralny; typowy wojownik nie opowiadający się jednoznacznie ani po stronie zła ani dobra; swoimi działaniami może dobrowolnie wspierać drużynę; zazwyczaj skory do pomocy i wspólnych przygód; dowolnie obiera swoją ścieżkę religijną ale może ją swobodnie zmieniać i przez to stać się Paladynem bądź Czarnym Strażnikiem
- Czarny Strażnik: charatker Zły, Praworządny Zły(tylko w wypadku nawrócenia), Chaotyczny Zły; zły wojownik walczący w imieniu zła i chaosu; nigdy nie robi niczego z własnej woli i dla przyjemności, tylko dla własnego zysku; nie zawacha się porzucić towarzyszy, kiedy ktoś złoży mu lepszą ofertę; wyznaje tylko jednego boga (dowolnego złego) i neguje wszystkich innych, kusi do przejścia na ciemną stronę

Oczywiście jest to bardzo skromny podział, nie biorę pod uwagę wielu różnorakich podklas. Kiedy będę miał więcej czasu napiszę trochę szerszą charakterystykę.

Offline

 

#5 2008-06-21 23:37:06

Matthew

Ostrza 1410

13031037
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2008-05-26
Posty: 16

Re: Role playing

No naprawde niezle. Mi tez sie to podoba. Tylko, ze ja niestety przeczytałem to dopiero po grze w Rohana, gdzie zastanawiało mnie wasze zachowanie...          Pomysł jest fajny, jednak ja musze wszytko dogłebnie przemysleć    Jaką scieżka bede prowadził swojego bohatera.Hhm. Jednak to zaczne juz jutro...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
internet maków podhalański zaproszenia-na-slub-wzory.eu kołdra amz wolne miejsca nad morzem posnet kasa fiskalna